Viranşehir Çiçek siparişi

Öğretmenler günü 2021
Öğretmenler Günü Ne Zaman?
2020 senesinde da her sene olduğu gibi 24 Kasım’da kutlanacak olan Öğretmenler gününün tarihi esasında bir hayli anlamlıdır. Bizden farklı olarak bütün dünyada Dünya Öğretmenler Günü adı altında 5 Ekim’de bir kutlama yapılır. Bizim için 24 Kasım’ı bu denli önemli kılan; Atatürk’ün “Başöğretmenliği” kabul ettiği gün olmasıdır. Bakanlar Kurulu kararı ile 11 Kasım 1928’de kendine “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” unvanı verilmiştir ve 24 Kasım’da talimatnamenin yayınlanmasıyla resmileşmiştir.

Öğretmenler Günü İlk Ne Zaman Kutlandı?
24 Kasım 1981 senesinden itibaren Öğretmenler Günü ülkemizde aynı tarih boyunca kullanmaya başlandı. Atatürk’ün Öğretmenler ile alakalı söylediği, bu mesleğin yüceliğine vurgu yapan pek çok anlamlı sözü olmuştur. En bilinenleri hatırlatmamız gerekirse;

  • “Öğretmenler; Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcilerini, sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır.”
  • “Unutmayınız ki sınıfta, Cumhurbaşkanı bile öğretmenden sonra gelir.”
  • “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir ‘millet’ adını alma yeteneğini kazanamamıştır.”

Öğretmenler Günü Etkinlikleri
Bu özel mesleği icra edenleri onurlandırmak amacı ile okullarda törenler yapılarak; okunan şiirler ve öğretmenler günü yazıları ile kutlanmaktadır. Herhalde bir özel gün için ya da bir meslek grubuna yönelik yazılan en güzel şiirler; Öğretmenler Günü şiirleridir desek yanılmış olmayız. Birçok ünlü şairin artık ezbere bildiğimiz öğretmenler günü ile alakalı şiirleri, her 24 Kasım’da bir kez daha içimizi minnet duygularıyla doldurup, onlara olan sevgimizi tazeler ve bu özel günü anlamlandırır. Ayrıca eğitim-öğretim yılı içerisinde belki dile getiremediğimiz içten bir teşekkürü ya da anlamlı bir öğretmenler günü mesajını onunla paylaşabilmemiz için bir fırsattır. Anlamlı öğretmenler günü mesajları için ilgili yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Öğretmenler Günü Hediyesi
Öğrencilerine iyi bir klavuz olarak aydınlık geleceğe taşımak için 1 sene boyunca çalışan öğretmenlerimizi, bir günlüğüne de olsa içten bir biçimde tebrik etmek onlara verebileceğimiz en güzel teşekkür olacaktır. Fakat en azından senede bir kez biricik öğretmeninize hoş bir sürpriz yaparak ona kendinisi özel hissettirecek öğretmenler günü hediyesi almak dilerseniz, sizi için seçtiğimiz hediye önerilerine göz atabilirsiniz.

Onlara mutlu bir öğretmenler günü yaşatın. En güzel hediyeler herşeyin en iyisini hak eden öğretmeninizin olsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir